برترین آهنگ ها و اخبار رپ فارسی

 

رضا پیشرو دستگیر شد

رضا پیشرو دستگیر شد
رضا پیشرو (محمد رضا ناصری آزاد) رپر مشهور و ساکن تهران در تاریخ چهارشنبه 2 اسفند 96 دستگیر شد و اطلاعات زیادی از دلیل دستگیری او در دسترس نیست.
رضا پیشرو دستگیر شد
رضا پیشرو دستگیر شد

طبق اخبار منتشر شده رضا پیشرو و منیجر وی حمید نوری دستگیر شده اند و در حال حاضر در بازداشت هستند. هرچند همچنان به صورت موثق این خبر تایید نشده و ممکن است برای ایجاد حاشیه این مورد را گسترش داده باشند اما شواهد حکایت از صحت این خبر دارند. بسیاری از رپرهای مشهور و پرطرفدار رپفارس از این خبر ابراز تاسف کرده اند و هوادارن پیشرو با هشتگ توییتری #FreePishro درخوات آزادی پیشرو را دارند.

محمدرضا ناصری آزاد ملقب به رضا پیشرو متولد ۱۲ بهمن ۱۳۶۶ از تهران است. در دوران کودکی با سختی‌های زندگی از جمله به زندان افتادن و فوت پدر و جدایی پدر و مادرش از هم روبرو شد. در هفت سالگی با هیپ هاپ و موسیقی رپ و هنرمندانی همچون راکیم، توپاک، و خواننده های قدیمی رپ دنیا آشنا شد و از همان کودکی شروع به نوشتن رپ کرد. اولین ترانه وی یک شعر دیس به پدرش بود که هیچگاه منتشر نشد. دو احتمال برای دستگیری پیشرو شایعه شده است، اولین شایعات حاکی از بازگشت پیشرو به مواد مخدر و دستگیری او بخاطر حمل مواد بوده است، البته پیشرو سال هاست عوض انجمن معتادین گمنام است که این شایعه را میتوان با اتکا به همین دلیل تکذیب کرد. دومین احتمال که بسیار معقول تر است انتشار آهنگ “پازل” است که بعضی از رسانه ها و سایت ها هم انتشار این اثر نه چندان سیاسی و اعتراضی را دلیل دستگیری رضا پیشرو بیان کرده اند.

دانلود آهنگ رضا پیشرو به نام پازل

 

واکنش رپرهای ایرانی به دستگیری رضا پیشرو

جاستینا ملقت به دختر رپ در استوری اینستاگرام خود نوشت: ذرسته وقتی ما گرفتار شدیم جز بهرام کسی برو خودش نیاورد اما به امید خلاصیه پیشرو

زدبازی

علیرضا جی جی آهنگساز و عضو گروه سابق زدبازی پا را فراتر گذاشت و به چند استوری بسنده نکرد و انتقادهای تندی علیه قوانین موسیقی داخل کشور و خواننده های ضعیف با اشعاری بی معنی و پوچ کرد.

استوری حمایتی جی جی از "پیشرو"
استوری حمایتی جی جی از “پیشرو”

همچنین چند صوت در کانال خودش در حمایت از پیشرو و سایر رپرهای ایرانی قرار داد و درخواست قانونی شدن این هنر شد. علیرضا جی جی و گروه زدبازی سابقا مشکلات جدی با رضاپیشرو داشتند.

سهراب ام جی هم در ویدیویی کوتاه گفت که در تعطیلات هست و امیدواره که مشکل پیشرو جدی نباشه.

 

علی اوج برادر رضا پیشرو از همه مخاطبان رپفارس و خواننده های رپ بابت حمایت از برادرش تشکر کرد.

پست "علی اوج" درباره دستگیری "رضا پیشرو"
پست “علی اوج” درباره دستگیری “رضا پیشرو”

سپهر خلسه هم که قبلا دیس ها و مشکلات زیادی با پیشرو داشت یک روز بعد از خبر دستگیری پیشرو خواستار آزادی او شد و بسیاری از هواداران پیشرو بابت این استوری از خلسه تشکر کردند.

اعضای گروه پایدار

علی جیدال اولین نفر از اعضای گروه پایدار بود که به دستگیری پیشرو واکنش نشون داد و گفت که از 12 13 سالگی طرفدار پیشرو بوده همچنین با انتشار ویدیویی کوتاه و دیده نشده از پیشرو در صفحه اینیستاگرام خود برای پیشرو ارزوی سلامتی و خواستار آزادی او شد.

سینا تهم و عرفان حمایت از پیشرو را محدود به هشتگ و استوری نکردند و عکس رضا پیشرو را در آواتار اینستاگرام خود قرار دادند. کاری که سابقاً در رپفارس شاهد آن نبودیم. البته عرفان پایدار در چند استوری جداگانه از پیشرو حمایت کرد.

امیر خلوت هم از رپرهای مشهور اما جوانتر پایتخت است که از دوستان نزدیک رضا پیشرو محسوب میشود اما در این استوری از رپرهای دیگر انتقاد میکند که چرا قبلا با پیشرو نبودید و حالا که پیشرو گرفتار مشکلاتی شده است از او حمایت میکنید؟

استوری امیر خلوت در رابطه با دستگیری پیشرو و واکنش سایر رپرا
استوری امیر خلوت در رابطه با دستگیری پیشرو و واکنش سایر رپرا

هیچکس

سروش هیچکس که این روزها سخت مشغول فعالیت های اجتماعی و سیاسی در توییتر است در متنی کوتاه وکنایه دار نوشت: “بچه بازو ول میکنن هنرمندو میگیرن“. کنایه هیچکس به ماجرای سعید طوسی است.

یاس

یاس با انتشار یک استوری بلند در ابتدا روشن کرد که اگر پیشرو مرتکب جرمی شده باشد باید جزای خلافش را بپردازد اما اگر برای موسیقی دستگیر شده باشد جای تعجب دارد!

استوری یاس در مورد دستگیری پیشرو
استوری یاس در مورد دستگیری پیشرو

صادق واحدی، بیگرض، موئر، تن به ده ، پوریا پوتک ، سوگند، امیرعلی اسنیف و چند رپر دیگر هم از پیشرو حمایت کردند اما هنوز اتهام یا جرم پیشرو مشخص نیست شاید یک دعوای خیابونی بوده یا شاید بخاطر پخش و فعالیت غیرقانونی در موسیقی بوده است! هرچه هست امیدواریم این مورد جدی نبوده  و سریعتر ختم بخیر گردد .

در پیج های مخلف اخبار بدون منطق و فاقد استدلالی در جریان است که به هیچ عنوان صحت نداشته و امیدواریم به این دست از شایعات این پیچ های زرد دامن نزنند.

 

بروزرسانی:

لحظاتی قبل امیر خلوت دوست نزدیک پیشرو خبر از خارج  شدن رضا پیشرو از کشور داد. این در حالیست که اکثر رپرها و اشخاص نزدیک حتی برادر رضا پیشرو هم این خبر را تایید یا رد نکرده است و باید منتظر اخبار تکمیلی باشیم. (ساعت 14:20)

رضا دیروز از ایران رفت
رضا دیروز از ایران رفت

بروزرسانی (14:50)

سینا شاهکار منیجر فازرپ از نزدیکان پیشرو در یک ویدیو گفته های امیر خلوت را تکذیب کرد و گفت برای خودنمایی شایعه درست نکنید. سینا شاهکار بشدت از اوضاع و شایعات انتقاد کرد و از امیرخلوت بخاطر این خبر انتقاد کرد.

بروزرسانی (15:10)
رضا پیشرو از بازداشت به زندان منتقل شد ولی هنوز دلیل این اتفاق مشخص نیست. البته استوری پروفایل رسمی رضا پیشرو میتونه در نقش یک تکذیبیه محکم به خلوت باشه زیرا که پیشرو دیروز دستگیر شده و مراحل قضایی قطعا بیشتر از یک روز زمان میبره، اون هم روزهای 5شنبه و جمعه!

استوری رضا پیشرو
استوری رضا پیشرو
29 comments

شرط میبندم واس خاطر مواد بوده رپ ایران رو با مواد مخدر گره زدن . رپ که نه البته کل ایران گرفتارشن

دوستانه بهت میگم گوه نخور اگه واست مهم نبود نمیومدی تو سایت خبر رو بخونی

کیرم دهن پیشرو مگه کی هست بچه کونی کوص کش خوب که چی فدای سرم کیرم تو کون پیشرو بای

اولن کونی یاد بگیر بنویسی دومن بچه کون تو کی باشی که راجب پیشرو حرف میزنی
سومن مگه کسی انگشت تو کونت کرده که نظر کس وشعر میگی

سلام خدمت مدیران ومخاطبین تالار رپ.
خب از ذیروز که این خبر تاسف باری و شنیدیم همه ی جامعه ی رپ ناراحت شدیم و امیدوارم هرچه سریع تر #رضاپیشرو ازادبشه.
یکی از گمانه زنی هایی وجود داره اینه که رضا پیشرو واسه موزیک دستگیر شده باشه چون جدیدا موزیک عای رضا به سمت موضات عرفانی رفته و از طرفی فشاری که روی دراویش هست پس این میتونه ربط داشته باشه…
بنده رو هم چند وقت پیش بخاطر البومی (ری استارت) منتشر کرده بودم دستگیر کردن برحسب تجربه ای دارم میگم لطفا اطلاع رسانی کنید این پست گذاشتن ها و حمایت ها و دامن زدن به این موضوع نه تنها کمکی به رضا نمیکنه بلکه میتونه اهرم فشاری باشه به روی رضا.
لطفا این موضوع رو جدی بگیرین واطلاع رسانه کنید

بزرگ ترین رپر حال حاضر ایران رضا پیشرو…واسه یه سامورایی همجا ژاپنه…ب امید آزادیش

بابا یه چیزی یادتون رفته که اینجا ایرانه
وقانون های تخمی که هنرمند را دستگیر میکنن ولی
دزد وخلافکار دارن آزاد میگردن امیدوارم رضا هرچی زود تر بیاد بیرون

این حیوون ها دزدها و قاچاقچی ها رو ول کردن رضا رو گرفتن.یعنی خاک عالم تو سرتون .ببیند خارج چ احترامی قائل هستن برای خواننده هاشون

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*

آهنگ های مرتبط با مطلب

تکست های رپ