برترین آهنگ ها و اخبار رپ فارسی

 

واکنش علی سورنا به دستگیری رضا پیشرو

واکنش علی سورنا به دستگیری رضا پیشرو
واکنش علی سورنا به دستگیری پیشرو
واکنش علی سورنا به دستگیری پیشرو

چند روز قبل رضا پیشرو به دلیل نامعلومی دستگیر شد و تمام اهالی رپ و مخاطبین این سبک، اعم از هوادارن و مردم عادی که به نحوی با این هنرمند آشنا بودند با هشتگ های متفاوتی از پیشرو حمایت و خواستار آزادی او شدند. تمام اخبار مربوط به این اتفاق را میتوانید در اینجا بخوانید. اما امروز علی سورنا بعد از دستگیری رضا پیشرو در چند توییت نظر خود را درباره این اتفاق اینگونه ابراز کرد:

یکی از مهمترین مراحل حرکت به سمت جامعه ی آزاد،آزادی اقتصاد فردی و کارآفرینی بدون پوشش دولتیه ، رپ فارسی اینروزا با نفوذ بیشترش تو طبقه ی متوسط بستر خوبی برای این استقلال اقتصادی فراهم کرده اما با دو مانع جدی مواجه شده. اولیش بازداشت و دستگیری و این مسائل واسه جلوگیری از این رویه و دوم مسئله ی تنبلی در خرید آثار هنرمندان به نظرم این دو مورد لازم و ملزوم همدیگن که دقیقن رو به روی دو مسیر درست قرار میگیرن

که اولیش تولید بیشتر محصول هنری با کیفیت و دوم اشتیاق خریدار برای شرکت در جریان آلترناتیو اقتصادی-هنری هست. با تقویت هسته ی اقتصادی جریان میشه رو بنای فرهنگی بهتری ساخت و با کاهش وابستگی نفوذ دولتی رو کمتر کرد .

به نظرم خریدن مجموعه ی مهدیار خیلی کارآمد تر از دو هزار تا هشتگ احساسی به آزادی رضا پیشرو کمک میکنه. #دموکراسی

این توییت های سورنا واکنش های متفاوتی را در بین اهالی رپ داشت. که در ادامه صحبت های سورنا را باز خواهیم کرد:

  1. علت دستگیری رضا پیشرو از نظر علی سورنا فروش موسیقی غیرقانونی است.
  2. علی سورنا از روش فروش آثار و فرهنگ خرید آن توسط مخاطبین حمایت کرد اما از نظر او دو موضوع سد راه این مهم هست: اول غیرقانونی بودن این کار که به نبود مجوز برای رپ برمیگردد. دوم نبود حمایت کافی از سوی مخاطبین. که علت آن پایین بودن سن مخاطبین یا دانلود غیرقانونی و عدم رعایت حقوق مولف از طرف سایت های موسیقی و گاه رسانه های رپ می باشد.
  3. از نظر علی سورنا رونق مالی و گردش پول در موسیقی باعث بی اهمیت شدن نبود مجوز در رپ میشود.
  4. توییت آخر علی سورنا حمایت مستقیم از مهدیارآقاجانی بود. سورنا با توجه به دلایلی که مطرح کرد عقیده دارد حمایت و گردش مالی بیشتر تاثیر و نقوذ پذیری رپ را کمتر میکند و دیگر شاهد این اتفاقات نیستیم. او همچنین از حمایت های هشتگی و بدون فایده رپرها انتقاد کرد که این کارها هیچ فایده ای ندارد و صرفاً دلگرمی برای پیشرو و خانواده ناصری می باشد. علی اوج برادر رضاپیشرو هم در پست هایی از این هشتگ ها و حمایت ها تشکر کرد.

در آخر تالاررپ برای رضا پیشرو آرزوی آرامش و سلامتی دارد و امیدواریم این مشکل او هم حل شود.

 

لینک خبر

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*

آهنگ های مرتبط با مطلب

تکست های رپ